MEB Okulunu Tasarla Yarışması Daha İyi Bir Okul


MEB Okulunu Tasarla Yarışması Daha İyi Bir Okul

MEB Daha İyi Bir Okul Yarışması, Okulunu Tasarla Yarışması MEB Başvuru Kimler Katılabilir

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün projesi Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi (METEK) kapsamında çalışmalara devam ediliyor. Proje ile ilgili çalışmalardan birinin adı ise “Daha İyi Bir Okul” yarışması. Yarışma öğrencilerin içindeki yetenekleri ve hayal güçlerini ortaya çıkarmak amacıyla yapılıyor. Yarışmaya mesleki ve teknik eğitim liselerinden olan tüm öğrenciler katılabiliyor.

okul

Proje ile öğrencilerin gözünden daha iyi bir okulun nasıl olabileceğinin anlaşılması ve ortaya çıkan ürünlerle ilgili çalışmalarla vatandaşlar üzerinde mesleki ve teknik eğitim bilinci oluşturulması hedefleniyor. Öğrencilerin hayalindeki mesleki ve teknik liseyi resim, kolaj, maket, film gibi değişik şekillerde; yani diledikleri gibi sunabilecekler. Öğrencilerin istedikleri okulların sergileneceği yarışma merakla bekleniyor.

Mesleki ve teknik eğitim veren Türkiye’nin dört bir yanındaki kurumların 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilecek; ancak 9. sınıf öğrencileri katılamayacak. Yarışmaya katılabilecek iller ise şöyle: Şanlıurfa, Erzurum, Diyarbakır, Batman, Malatya, Trabzon, Sivas, Kars, Van, Kahramanmaraş, Muş, Bitlis, Erzincan, Bayburt, Kayseri, Iğdır, Ardahan, Ağrı, Kilis, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Çankırı, Yozgat, Sinop, Tunceli, Bingöl, Çorum, Tokat, Amasya, Hakkari, Mardin, Şırnak, Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Elazığ, Rize, Kastamonu, Gaziantep, Samsun.

3 Şubat’ta başvuru süresi sona erecek olan yarışmanın ilk 5 projesi danışman öğretmenleri ile birlikte 5 günlük yurt dışı gezisine çıkarılacak ve çalışma ziyaretine katılacak. Bunun yanında beğenilen tüm çalışmalar sergi ile kamuoyuna sunulacak.

MEB Okulunu Tasarla Yarışması Hakkında Sorularınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.